מוקד עירייה – שרון

בשנים האחרונות, נמצא אזור השרון של מדינת ישראל בהליכי פיתוח מאסיביים, כך שנוהרים אליו אינספור אנשים, כולל מערי המרכז.

באיזור זה, המחולק לארבעה אזורי משנה, ניתן למצוא שלל ערים, מועצות מקומיות, יישובים וקיבוצים. מה שמשותף לכולם הוא הרצון ליצור קשר מיטבי עם התושבים, וזאת באמצעות המוקדים הטלפונים השונים, המאויישים ברוב המקרים בכל שעות היממה.

תפקידי המוקדים הטלפונים

לא קשה להבין מדוע, אפילו בעידן האינטרנט, כל עירייה תדאג למוקד טלפוני מאויש היטב. אחת המטרות העיקריות של מוקדים אלה היא לשמש מקור מידע אמין לתושבים, וזאת לגבי כל מה שמתרחש בתחומי העיריה: יכולים להיות אלה תכניות פיתוח עירוני, הקמת תשתיות או אפילו מידע על אירועי תרבות.

בחלק מהמקרים, ניתן מידע זה במסגרת הודעות מוקלטות, להן מאזין התושב המתקשר עד להתפנות נציג השירות.

יחד עם זאת, ברור שלא ניתן להוציא מהמשוואה את הקשר הישיר עם התושבים עצמם. ההיבט הראשון של כך הוא ביצוע פעולות חשובות אל מול העיריה בפועל, כשאחת המרכזיות שבהן היא תשלומי הארנונה: באמצעות מענה, אוטומטי או אנושי, ניתן לבצע את אלה ביתר קלות.

המוקדים הטלפונים היא הכתובת באמצעותה יכול כל תושב לקבל גם מידע הנוגע אליו באופן אישי, ואף להתלונן בפני הרשות המקומית על עוולות שנעשו לו על ידי גורמים הנוגעים לרשות המקומית.

סיוע במצבים שונים

במקרים רבים, המוקדים הטלפונים של כל עיריה או רשות מקומית נכנסים לתמונה כאשר נתקל התושב בבעיה מסוימת בתחום שטחה, כזו אשר נדרש לפתור במהירות המרבית: ברוב המקרים, יהיו אלה מפגעים או מטרדים סביבתיים, תעבורתיים, תברואתיים, מפגעי חשמל ומים, מפגעי רעש וכן הלאה.

הרשות המקומית תטפל בפניות אלה, בין אם באמצעות גורמים מטעמה, ובין אם דרך עירובם של גורמים חיצוניים חשובים (משטרה, מכבי אש וכן הלאה). בדיוק מהסיבה הזו, אגב, פועלים מרבית המוקדים הטלפונים של הערים בישראל בכל שעות היממה.

לא ניתן להוציא מהמשוואה גם אירועים חריגים מבחינה בטחונית.. אמנם המציאות מראה כי באזור השרון מספרם של אלה קטן, למרבה המזל, אך בעת הצורך מתוכננים המוקדים לעבוד במתכונת חירום, ולהעניק הנחיות ומידע שבכוחם להציל חיים.

מוקדי עיריות באזור השרון

לפניכם, רשימה של דרכי יצירת הקשר עם המוקדים העירוניים המרכזיים של אזור השרון. חשוב לתת את הדעת על כך שבחלק הארי של המקרים, ניתן ליצור קשר עם המוקד באמצעות חיוג המספר 106 מרחבי העיר.

עיריית הוד השרון – 09-7759555 או 108 (מתוך העיר)

עיריית הרצליה – 09-9591520 או 09-9591527.

עיריית כפר סבא – 09-7649106.

עיריית נתניה – 09-8604400.

עיריית רמת השרון – 03-5483888.

עיריית רעננה – 09-7622100 או 107 (מתוך העיר).

אתר מוקדים טלפוניים הוקם במטרה  להעניק לגולשים אפשרות ליצור קשר מהיר ונוח עם כל הגופים החשובים בישראל. 

תוכן עניינים
דילוג לתוכן